خدمات

​تعمیرات و خدمات سفری شناور ها:

عملیات خزه زدایی،پالیشینگ پروانه​​​​​:

سیوان دریا قابلیت  ارایه انواع خدمات و پروژه های مربوط به  غواصی صنعتی در زمینه غواصی اشباع میکس و هوا را در عمق های مختلف داراست.

سیوان دریا قابلیت  ارایه انواع خدمات و پروژه های مربوط به  غواصی صنعتی در زمینه غواصی اشباع میکس و هوا را در عمق های مختلف داراست.
در حال حاضر این شرکت در زمینه ارایه خدمات در زمینه تعمیرات ، نگهداری  و  بازرسی های زیر آبی تحت کلاس انواع شناور و ریگ های حفاری با داشتن  گواهینامه های معتبر بین المللی بصورت ذیل فعالیت دارد:
•انجام بازرسی ها زیرآبی از انواع شناور ها وریگ های حفاری و سکوهای متحرک و ثابت دریایی و انجام تعمیرات موقت زیر آبی
•انجام تست های غیر مخرب زیر آبی از سازه های دریایی بروش  مواد مغناطیسی
•انجام تعمیرات زیر آبی شامل جوشکاری و نصب آند در زیر و روی آب نصب آند در ارتفاع بروش روپ اکسس بر روی ریگ های حفاری
 • تعمیرات نشتی در  اتصالات فلنجی خطوط لوله 
•اندازه گیری متعلقات و قسمتهای مربوط به سیستم رانش شناور هاو اندازه گیری لقی مجاز  سیستم رانش و هدایت شناور ها در زیر آب 
•خزه تراشی از بدنه شنارو ها و سوپر پولیش کردن پروانه شناور ها با استفاده از هیدرولیک براشر سه قلو به منظور حصول به سرعت بهینه و کاهش مصرف سوخت​​​​​​​

انجام و اعمال پوشش و رنگ بروش وت بلاست بر روی سکوهای دریایی ریگ های حفاری و شناور های نفتکش در حال سرویس​​​​​​​

​​​​​​​این دستگاه با ترکیب آب با مواد ساینده ،  تا 90 درصد غبار کمتری تولید میکند و تا 80 درصد در مصرف گریت یا مسباره صرفه جویی بعمل میآید ، بعلاوه با داشتن  گواهینامه (اَتکِس) می تواند در شرایط فعال بودن (بدون نیاز به شات داون) سکو های نفتی و گازی و پالایشگاه ها ، بدون ایجاد خطرِ انفجار، قابل استفاده باشد. 
همچنین بدلیل اینکه آب همراه با گریت بصورت پودر درمیاید مقدار آب باقی مانده بسیار ناچیز و براحتی با فشار هوای دستگاه خشک میگردد.​​​​​​​

دستگاه اسلری بلاست​​​​​​​

فواید اسلری بلاستینگ (Slurry Blast)  و دستگاه مدرن مورد استفاده​​​​​​​

با مخلوط شدن ساینده با آب در مخزن دستگاه ، یک دوغاب (ساینده خیس)  بوجود می آید که تحت فشار هوا (کمپرسور) عملیات آماده سازی سطح را بطور موثرتری نسبت به روش سند بلاست انجام می دهد.
در اثر پارامتر های گوناگون دستگاه مدرن اسلری بلاست ،عملیات Wet Abrasive Blasting  بطور خیلی زیادی قابل کنترل تر از روش های دیگر آماده سازی سطح است و مزایای گوناگونی دارد.

1.دستگاه دارای استاندارد ATEX (Explosion Proof) می باشد و مناسب برای کار روی سکو های نفت و گاز در حال کار یا عرشه نفتکش ها می باشد.
2.حذف گرد و خاک از محیط کارگاه نسبت به سند بلاست: که آن را برای کار برروی سکوهای نفت و گاز مناسب می کند و احتیاج به خارج کردن سیستم های F & G  و دیگر سیستم ها از مدار نیست.
3.نسبت به روش های دیگر مانند هیدروبلاست آب خیلی کمی مصرف می کند و در حقیقت فقط سطح خیس داریم.
​​​​​4. آماده سازی سطح با سرعت بالاتری انجام می گیرد.
5.کیفیت سطح بالاتری دارد و همچنین زبری سطح یکسانی نسبت به روش های دیگر آماده سازی سطح دارد .
از عملیات اسلری بلاست به طور چشم گیری کمتر است و این سرعت کل کار را بالا می برد.
7.استفاده از ممانعت کننده خوردگی (Inhibitor) را در حین کار ممکن می سازد و این اجازه را می دهد که تا حدود 48 ساعت بعد از عملیات وت بلاست رنگ آمیزی انجام شود و احتیاج به بلاست مجدد نیست.
8.بر طبق استانداردNACE:WAD/2/SSPC   برای کم بودن نمک موجود روی سطح از این روش WET Blast  استفاده می کنند.

اسلری بلاست عرشه و نصب آند:

تعمیرات شناور ها:

واحد تعمیرات سیوان دریا شامل گروهی از متخصصان با تجربه در زمینه های مختلف صنعت دریایی ،می باشند تا به صاحبان کشتی و مدیران ، خدمات تعمیر و نگهداری کشتی ها به صورت حرفه ای و بی نظیر ارائه دهد.
در حال حاضر این شرکت در زمینه ارایه تعمیرات و نگهداری شناورها ، خدمات زیر را ارائه میدهد :
* تامین قطعات و ماشین آلات مورد نیاز موتورهای شناورها
* تعمیرات بر روی شافت ، پروانه ، سکان و شاتل و تعمیرات زاویه پروانه شناورها
* تعویض یا تعمیر شیرهای زیرآبی و درون شناورها

تعمیرات شفت و پروانه و پاپینگ over board و موتورخانه

بازرسی،تعمیرات و نگهداری سکوها و دکل های حفاری(IRM):

​بازرسی تحت کلاس،انجام بازرسی غیر مخرب زیر آبی،تعمیرات اساسی سطحی و زیرآبی و نگهداری

1.انجام خدمات تعمیراتی زیر آب شامل تست های غیر مخرب زیر آبی(MPI) ،خزه تراشی و بازرسی بر روی ریگ حفاری MAP DRILLER ONE شرکت مپنا
2.انجام خدمات تعمیرات و نگهداری شامل تعویض آندها در ارتفاع روی پایه ها  بروش روپ اکسس ،داخل اسپاد کن و زیر آب و  روی اسپادکن ریگ حفاری بااستفاده از جوشکاری زیر آبی و احیای پوشش بروش  اسلری بلاست و اعمال  رنگ در مخازن و عرشه دکل حفاری،هلی دک  با کیفیت بالا و انجام تاچ آپ برروی بیشتر تجهیزات و هندریلها و کانالها و لوله هاو غیره رنگ در قسمتهای مختلف بر روی ریگ حفاری SAHAR II شرکت حفاری شمال
3.انجام عملیات گل شویی زیر آب و بیرون آوردن لنگر کشتی با استفاده از سونو اسکن و ایر لیفت 
4.نصب آند و عضوهای تقویتی با جوشکاری زیر آبی بر روی اسکله قشم
5.تعمیرات شناور سوپر تانکر شرکت نفتکش شامل تعمیرات خطوط لوله  ، اسلری بلاست عرشه  و رنگ آمیزی
6.تعمیرات مناطق Splash سکوی SPD5  پارس جنوبی شامل جوشکاری و بلاستینگ بالا و زیر آبی و اعمال پوشش خمیری در زیر آب

انجام پروژه های  نصب و ساخت زیر آبی در فراساحل

سیوان دریا با اتکا به تجارب پرسنل  خود در زمینه انجام مهندسی ساخت و راه اندازی در حوضه صنایع نفت و گاز نیز پروژه های موفقی را انجام  داده است.

پروژه های نفت و گاز:

پیمانکاری پروژه های فراساحل و انجام لوله گذاری و اسپول گذاری در کف دریا

غواصی صنعتی:

غواصی اشباع و میکس جهت تعمیرات زیرآبی و انجام بازرسی های زیرآبی و غیر مخرب.

تامین و اجاره متریال و تجهیزات:

تامین و تمامی تجهیزات مورد نیاز شناور ها و سکوها جهت تعمیرات دوره ای.

اجاره شناور های عملیاتی:​​​​​​​

واحد عملیات دریایی در شرکت سیوان دریا با توجه به ارتباطات با شرکت های دارنده شناور های خاص و با قابلیت و توان عملیاتی بالا موفق به فراهم کردن این گونه شناور ها برای کارفرمایان پروژه در ایران با قیمت های بسیار رقابتی بین المللی  شده است. ​​​​​​​

خدمات کترینگ و فراهم سازی آذوقه برای شناور ها​​​​​​​:

بر اساس ماهیت خدمات دریایی و حضور در کنار شناور ها در عملیات های مختلف  و درخواست های مکرر در خصوص تامین اقلام ضروری و مایحتاج شناورها و پرسنل مربوطه  این شرکت تصمیم به اخذ مجوز های لازم در این خصوص و حضور فعال در این حوضه گرفته است و همچنین به منظور تامین رضایت مشتریان این شرکت ارتباطات مناسب و خوبی با تامین کنندگان بین المللی و تراز یک منطقه برقرار نموده تا مایحتاج مورد نیاز با کیفیت استاندارد و بین المللی در دسترس قرار گیرد.​​​​​​​

تاسیسات دریایی​​​​​​​:

امور مهندسی ​​​​​​​

در طول سالهای گذشته پروژه های EPC به طور فزاینده ای اهمیت یافته اند و شرکت سیوان دریا قشم در این نوع پروژه ها فعالیتهای زیادی نموده و تخصص یافته است و بر این اساس در بخش مهندسی اجرایی تسلط کامل پیدا کرده است. این امر شرکت سیوان دریا قشم را در موقعیت ایده آل برای مشارکت بسیار زود در توسعه پروژه ها قرار می دهد ، زیرا می تواند مدارک مورد نیاز اجرایی را را به همراه اسناد کنترل هزینه و برنامه زمانی پروژه، که اساس اجرای موفق یک پروژه می باشند، را به منظور بررسی داخلی و تأیید توسط کارفرمایان خود در یک بازه زمانی کوتاه ارائه دهد.

مدیریت پروژه​​​​​​​

ارتباط  باز و نزدیک از ویژگی های سازمانی شرکت سیوان دریا قشم می باشد. کارکنان مدیریت پروژه باتجربه سرمایه اصلی این شرکت را تشکیل می دهند. ارتباط بلند مدت و نزدیک با متخصصان ، تامین کنندگان و پیمانکاران فرعی باعث گردیده تا این شرکت پروژه های در دست انجام خود را از نظر برنامه ریزی، زمان بندی، هزینه ها، کیفیت  و ایمنی کاملاً تحت کنترل داشته باشد. به منظور اجرای هر چه بهتر پروژه، یک تیم پروژه کاملاً یکپارچه، متشکل از تیم مدیریت پروژه شرکت سیوان دریا قشم و پیمانکاران فرعی، در تمام مراحل اجرای هر پروژه به طور دائم در حال کنترل و مددیریت امور اجرایی می باشند تا پیشرفت، نظارت، مدیریت هزینه ها و گزارش گیری جامع را فراهم آورند

تامین تجهیزات و بکارگیری پیمانکاران فرعی​​​​​​​

انعقاد قراردادهای خرید کالاها و نیز قرارداد پیمانکاران فرعی با همکاری نزدیک بخشهای مهندسی و قراردادی انجام می شود به گونه ای که درخواستهای خرید و مشخصات فنی بطور کامل مورد بررسی فنی و تایید امور مهندسی قرار می گیرد. از طرف دیگر نیز پیگیری در تحویل به موقع و با کیفیت کالا و خدمات، که با هماهنگی امور کنترل کیفی انجام خواهد پذیرفت، از وظایف تیم تامین تجهیزات و خدمات این شرکت می باشد.

ساخت، نصب، پیش راه اندازی​​​​​​​

طیف گسترده ای از تجهیزات جهت انجام امور اجرایی ساخت و مونتاژ به همراه پرسنل متخصص و  با تجربه پیش شرط ارائه خدمات با کیفیت این شرکت می باشد. شرکت سیوان دریا قشم با بهره گیری از خدمات پرسنل خود در رشته های سازه های فلزی، ابزار دقیق ، برق ، لوله کشی و تاسیسات مکانیکی در حوزه  ساخت و تکمیل سکوهای دریایی نفتی و گازی، عرشه ها و سکوهای دریایی اقامتی خدمات خود را ارائه می نماید.
شرکت سیوان دریا قشم جهت کاهش هزینه های پروژه، کلیه امور اجرایی را تا حد امکان در داخل  محوطه ساخت سکوها و قبل از حمل به محل نصب دریایی به انجام می رساند و حداکثر سطح پیش راه اندازی را در این مرحله تکمیل می نماید.

تکمیل و راه اندازی ​​​​​​​

شرکت سیوان دریا قشم قبل از تحویل پروژه به کارفرما با همکاری پیمانکاران فرعی و کارکنان خودSeavansea ، عملیات کامل راه اندازی نهایی را انجام می دهد. بدین منظور شرکت سیوان دریا قشم قادر به ارائه خدمات پشتیبانی و لجستیک دریایی و نیز اسکان پرسنل خود و کارفرمادر بخش فراساحل می باشد.​​​​​​​

کشتیرانی و حمل و نقل بین المللی  سیوان دريا
​​​​​​​
با ارائه بهترین قیمت و سرویس آماده خدمت رسانی به تمامی بازرگانان محترم به شرح ذيل ميباشد:    
✅ حمل و سرویس مستقیم وارداتی کانتینری و فله از تمامی بنادر آسیا ، اروپا و امريكاي جنوبي
✅ حمل و سرویس مستقیم صادراتی کانتینری به کلیه بنادر اروپایی و آسیایی و بنادر مهم افریقایی و امريكاي شمالي و جنوبي
✅ حمل انواع کانتینرهای معمولی و یخچالی ، فلکسی تانک ، ایزو تانک ، کانتینرهای ویژه OT & FR
✅ کاملترین سرویس حمل کالای وارداتی و صادراتی به صورت:
 Ex-work و Door to Door 

✅​​​​​​​ حمل خرده بار از اقصی نقاط جهان با بهترین قیمت و سرویس

✅ ارائه سرویس حمل و نقل زمینی و هوایی

✅ خدمات گمركي و ارزي بين المللي در تمام كشورها 

✅ارائه خدمات بازاريابي محصولات بازرگاني مشتريان در ايران و ساير كشورها 

✅چارتر كشتي هاي فله بر / LPG بر 
تأمين قرارداد براي حمل داخلي و خارجي در تمام خطوط دريايي، زميني، ريلي و هوايي

✅تامين قرارداد براي تداركات سكوهاي نفتي، خدمات ایجنتی کشتی ها و شناور ها ، شركت هاي زير مجموعه دولتي و غير دولتي و ...

✅تامين مجوز هاي لازم جهت ثبت سفارش و ترخيص كالاهاي وارداتي و صادراتي ،وسايل سنگين و كشنده ها در تمامي بنادر و گمركات دنيا.